Як позбутися тарганів?

Існує декілька видів тарганів, але найбільш поширені з них – руді (прусаки) та чорні. Таргани швидко розмножуються. Самка рудого таргана, наприклад, на протязі життя (5-8 місяців) відкладає 3-5 оотек (капсул) з яйцями. Із однієї оотеки виходить приблизно 20-40; а іноді 50-60 личинок. Вони линяють 5-6 разів, і поступово збільшуючись у розмірах, перетворюються на дорослих самців і самок, які здатні до розмноження.
Дорослі чорні таргани живуть близько 3-8 місяців. Вони дуже плодючі. За цей період самка прикріплює у затишних місцях 6-8 недорозвинених оотек. На протязі 1-3 місяців в кожній із них розвивається 15-20 личинок.
Якщо в квартирі з’явились таргани, перед усім необхідно виявити місця їх постійного скупчення. Необхідно ретельно оглянути кухню, ванну кімнату, санвузол, тому що саме там є вода , їжа і тепло, які дуже необхідні для життєдіяльності комах. Іноді таргани заповзають і в жилі кімнати, якщо там їдять.
Після цього необхідно ліквідувати усі тріщини в стінах, підлозі, за плінтусами, біля водопровідних труб і батарей центрального опалення для позбавлення їх місця проживання. Вентиляційні решітки треба закрити сітками, щоб таргани не мали змоги переходити з поверху на поверх. Далі потрібно відремонтувати водопровідні крани, тарганам необхідна вода, а раковини з підтікаючими кранами стають для них справжнім «водопоєм».
На ніч потрібно насухо витирати сухою ганчіркою поверхні раковин, ванни. Важливо підтримувати чистоту в усьому помешканні, вчасно виносити харчові відходи, не залишати на кухні залишки їжі. Провести генеральне прибирання в столах, шафах, на полицях, важливо слідкувати щоб не було просипано крупи, муки, крихти хліба.
Якщо не зважаючи на прийняті заходи таргани продовжують з’являтися, то потрібно використовувати борну кислоту, можна використовувати аптечну борну кислоту (у чистому вигляді) або препарат «Боракс», засипати у щілини, на плінтуси за допомогою гумової груші.
Але ефективніше використовувати борну кислоту у вигляді пасти або харчової принади. Їх легко приготувати самим:
Ось декілька рецептів:
1. Паста: борна кислота 10-20 грамів, крохмаль 10-20 грамів. Борну кислоту та крохмаль змішують у каструлі, яку не використовують для приготування їжі, заливають окропом до 100 грамів, доводять до кипіння, але не кип’ятять. Отриману пасту охолоджують до 60-70 градусів і в гарячому вигляді наносять щіточкою на задні стінки меблів, кахельну плитку, інші поверхні і підлогу.
2. Принади: а) борна кислота 10-20 грамів, варена картопля 100 грамів, соняшникова олія 3-5 грамів. Гарячу картоплю розминають разом з борною кислотою добавляють олію. Принади розкладають у розетки, кришки від банок, біля місць знаходження тарганів.
б)борна кислота 10-20 грамів, манна каша або картопляне пюре 70-80 грамів, цукровий пісок або цукрова пудра 10 грамів. Для в’язкості додають трішки сирого яйця. Із цієї маси готують кульки розміром з вишню і розкладають на полицях, в кутках кухні, біля відер для сміття.
Необхідно пам’ятати, що принада повинна бути недоступна як для дітей так і для тварин.
Часто тарганів знаходять у холодильниках за гумовими прокладками. У цьому випадку холодильник необхідно розморозити, ретельно промити поверхню під прокладками і після висихання змазати їх 5% борною маззю.
Боротьба з тарганами буде більш успішною, якщо обробку місць скопичення комах проводити в усьому будинку. Необхідно використовувати інсектицидні препарати у вигляді аерозолів і які дозволені для використання в Україні – Дихлофос Супер, нео-дихлофос, рейд-піна, рейд аерозоль проти тарганів , засіб «забійна сила-пастка для знешкодження тарганів», мортейн-аерозоль та інші. Боротьбу з комахами проводити згідно вказівці на етикетці, виконуючи всі заходи обережності. В житлових приміщеннях категорично забороняється використовувати отрутохімікати, рекомендовані для боротьби з сільськогосподарськими шкідниками і іншими отруйними речовинами, які не призначені для боротьби з побутовими комахами.