Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Головні принципи профілактики вірусних захворювань

Перші холоди на початку жовтня змушують нас не лише тепліше вдягатися, а й захищати себе від застуди та грипу. Протягом літа ми вітамінізуємо свій організм, відпочиваємо та набираємось сил. Але кожної осені опиняємось перед небезпекою і вимушені боротися з атаками вірусів та бактерій. Необхідно постійно спостерігати за станом власного здоров’я. Набагато краще займатись профілактикою вірусних захворювань, а ніж потім їх лікувати.

Насправді, профілактика вірусних захворювань доволі проста. Щоб не хворіти достатньо дотримуватись кількох принципів:

  • Відпочивати. Перевтома знижує рівень опірності організму.  Здоровий сон – мінімум 8 годин га добу.
  • Слідкувати за  своїм харчуванням. Воно має бути збалансованим та здоровим.
  • Гуляти на свіжому повітрі.
  • Закаляти свій організм.
  • Слідкувати за власним настроєм. Візьміть собі за правило радіти кожному ранку і дякувати щовечора просто за те, що ви живете. Почуття радості та щастя стимулюватиме вироблення гормонів ендорфінів, які надійно захищатимуть ваш організм.

Що робити щоб не хворіти?

Напрацьована ціла система заходів для профілактики вірусних захворювань. Вона охоплює і харчування, і особисту гігієну, і мікроклімат у приміщенні. Не останню роль в ній відіграють відпочинок та корисні для здоров’я процедури..

Харчування

Здорове збалансоване харчування. Менше солодкого та ніякого переїдання! Адже це пригнічує роботу імунної системи. Харчуючись здоровою їжею, ми допомагаємо нашому організму правильно працювати та бережемо його функціональні ресурси.

А ось декілька наших фішок у харчуванні, які допомагають берегти здоров’я:

  • Щоранку натщесерце смоктати одну чайну ложку меду. Це допоможе пробудити організм та підготувати його до сніданку.
  • Їсти бездріжджовий  хліб грубого помелу з висівками, та пити свіжий морквяний сік на сніданок. Це наповнює організм вітамінами.

Гігієна

Щоб захиститися від вірусів та бактерій дуже важливо правильно мити руки. Це потрібробити

Якісно та вчасно.

Професор Джон Оксфорд із медичної школи Куін Мері в Лондоні рекомендує мити руки двічі підряд,  з антибактеріальним милом гарячою водою і досить довго. Професор радить двічі проспівати куплет “happy birthday” і саме тоді буде ефект досягнутим.

Вчені із Колумбійського університету займались вивченням проблеми миття рук у добровольців і з’ясували що одноразове миття рук немає ніякого ефекту. Було доведено, що кількість респіраторних захворювань у добровольців зменшилось на 45% коли вони мили руки декілька разів підряд.

Наразі ми миємо руки антибактеріальним милом з евкаліптом та олією чайного дерева. Воно має яскраво виражену бактерицидну дію. Ефірні олії евкаліпту, гвоздики, чайного дерева надійно захищають від багатьох бактерій та вірусів.

Перебуваючи у місцях громадського користування доводиться бути дуже обережним. Адже віруси можуть жити годинами на різних предметах і їх можна підхопити руками. Тому ми користуємось спеціальним антисептиком для рук. А також лише одноразовими паперовими серветками. Традиційні носовички з тканини – відмінне середовище для розвитку і розмноження бактерій та вірусів.

Дослідження, проведені в початкових школах,  показали, що завдяки використанню учнями  засобів для дезінфекції рук, кількість дітей, які пропускали уроки по причині хвороби, зменшилися на 20%, в порівняні з тими школами, де використовувалися звичайні миючі засоби.

Ми відмовились від промислової зубної пасти з парабенами та сульфатами, які вбивають місцевий імунітет. Зубну пасту та порошок ми готуємо самі, зі збалансованим високоефективним складом трав, глини, органічних олій та фітонцидних речовин. Такі засоби допомагають місцевому імунітету впоратися з будь-якими вірусами та бактеріями, що опинились в ротовій порожнині, не допускаючи їх до горла. Зубну щітку стирилізуємо окропом, міняємо щомісяця та після перенесеної застуди. Такі заходи необхідні, адже на щітці живуть мільйони небезпечних бактерій та вірусів, які тільки й вичікують найменшого ослаблення нашого імунітету, щоб почати “панувати”  нашому організмі.

Мікроклімат в приміщенні

Вологість в домі має бути 50%-70, а температура – 18-22°C. З настанням опалювального сезону повітря в приміщенні стає сухим. Вдихаючи сухе повітря ми пересушуємо слизову оболонку носа, що призводить до ослаблення її захисних властивостей. Тоді організм стає більш сприйнятливими до зараження хвороботворними збудниками. Ось чому важливо дихати вологим та прохолодним повітрям. Ми обов’язково провітрюємо кімнати та зволожуємо приміщення. Також робимо собі розпилювач для носа з сольовим розчином (вода + морська сіль). Зволожуємо слизову оболонку носа тричі  на день.

Відпочинок

Раз на тиждень ми відвідуємо сауну.   Сауна сприяє очищенню організму, через потовиділення. Це підвищує опірність організму до хвороб. Для кращого очищення шкіри можна використовувати різноманітні скраби, з додаванням натуральних олій та ефірних олій. Такі ефірні олії як гвоздики, чайного дерева, евкаліпту здатні стимулювати роботу імунної системи та мають антимікробні властивості.

Вчені Австрії дослідили, що люди які ходять в сауну часто, хворіють застудою вдвічі рідше, ніж ті, які не ходять.

Щодня стараємось знайти час для відпочинку в тиші та спокої. Думати про щось добре, позитивне Це зменшує напругу та стрес, дає можливість організму відновитись.

Завжди віримо в себе! Не можна звинувачувати себе, навіть якщо щось йде на так, як хочеться. Вчені дослідили, що люди, які постійно звинувачують себе більш схильні до застуд, на відміну від тих, які впевнені в своїх силах.  Вважається, що поведінка самозвинувачення робить людину більш схильною до стресу, а стрес, як відомо, найбільше пригнічує імунну систему.

Бережіть себе та пам’ятайте про профілактику вірусних захворювань.