Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Мікроспорія у дітей - причини зараження, різновиди  лікування та профілактика.

Мікроспорія — грибкове захворювання, при якому вражається шкіра і волосся, а в окремих випадках і нігтьові пластинки. Захворювання відомо також як "стригучий лишай", що обумовлено особливостями його прояву. Це найпоширеніша грибкова інфекція.

Основне джерело захворювання – кішки (зазвичай кошенята), рідше собаки. Зараження відбувається при безпосередньому контакті з хворою твариною або предметами, інфікованими шерстю або лусочками. Потрапивши на шкіру, гриб всмоктується в неї і починає розмножуватися. Інкубаційний період при мікроспорії складає в середньому 5-7 днів. Певну роль у патогенезі мікроспорії грає недостатність бар'єрної – захисної функції. Характер проявів мікроспорії обумовлений розташуванням осередків ураження і глибиною проникнення збудника. Виділяють мікроспорію гладкої шкіри і мікроспорію волосистої частини голови.

Мікроспорія займає далеко не останнє місце серед шкірних хвороб дітей. Це захворювання грибкового походження буває двох видів: зооантропонозна і антропонозна. Збудниками першого виду, який ще називають мікозом, є зоофільні мікроспоруми на волоссі і роговому шарі епідермісу дітей. Цей вид мікроспорії володіє меншим ступенем зараження. А джерелами зараження є хворі кошенята, щенята. У цьому випадку хворий не дуже небезпечний як джерело зараження для іншої дитини.

Другий вид — антропонозна мікроспорія — зустрічається рідше. Причина її виникнення полягає в антропофільних микроспорумах, тобто заразних грибках, які можуть передаватися від хворої людини. Заразитися цим видом мікроспорії можна і через контакт з предметами у разі знаходження на них лусочок або волосся хворого.  Передача мікроспорумів від хворої людини здоровій відбувається в сім'ї, перукарнях, дитячих колективах. Особливу увагу слід приділяти домашнім тваринам, оскільки саме вони часто є джерелом інфекції.

Діагностика і лікування здійснюється лікарем-дерматологом. Ріст захворюваності на мікроспорію починається в кінці літа, пік припадає на жовтень-листопад.

Профілактика мікроспорії — це дотримання гігієни і систематичний ретельний огляд дітей в дитячих установах, своєчасне виявлення хворих та обмеження їх контактів зі здоровими дітьми. Дітям потрібно пояснювати, що тварини на вулицях бувають хворими і можуть заразити своїми хворобами. Купівля домашніх тварин без ветеринарного огляду загрожує спалахами сімейної мікроспорії. Тому потрібно бути уважними та обережними у питанні придбання кішок і собак.

Слід звернути увагу і на отримання перукарських послуг. Адже цей вид діяльності регламентується Державними санітарними правилами та нормами для перукарень різних типів ДСПІН 2.2.2.022-99 від 25березня 1999 року, якими передбачено дотримання перукарями   протиепідемічних заходів направлених на запобігання розповсюдженню інфекційних хвороб шкіри, в тому числі і мікроспорії.