Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Хвороба була відома давно. На даний час природні осередки виявлені на Американському, Європейському, Азіатському та Австралійському континентах. Є природні осередки Бореліозу і в Україні. Зустрічається дане захворювання і на нашій території.

В області налічується 301 населений пункт ензоотичний з хвороби Лайма в 18 районах і містах.

За 2016 рік зареєстровано 111 випадків, в попередньому році -86. Завдяки поліпшенню лабораторної діагностики, стали частіше виявляти хворих, тому не дивно, що рік у рік кількість зареєстрованих випадків збільшується.

         В даний час хвороба Лайма розглядається як природновогнищеве, інфекційне, полісистемне захворювання зі складним патогенезом. 
         Клінічні прояви хвороби Лайма були давно відомі і описані як самостійні захворювання або як синдроми неясної етіології: хронічна мігруюча еритема, кліщова кільцеподібна еритема, та ін.
         Зараження людини відбувається при кровососанні кліща. Збудник накопичується в слинних залозах кліща і через ранки на шкірі із слиною потрапляють в організм людини.

       Не виключений, але і остаточно не доведений інший шлях зараження, наприклад, аліментарний (подібно кліщовому енцефаліту) – при споживанні термічно не обробленого молока. Можлива транс плацентарна передача при вагітності від матері плоду, що може пояснювати досить високий відсоток хворих дошкільного та молодшого шкільного віку. Сприйнятливість людини до бореліозу дуже висока, а можливо і абсолютна. Хвороба була діагностована як у дітей перших років життя, так і у людей похилого віку (90 років). Бувають і повторні захворювання. Від хворого здоровій людині інфекція не передається.

       Для первинних заражень характерна весняно-літня сезонність, обумовлена періодом активності кліщів (з квітня по жовтень). Зараження відбувається під час відвідування лісу, у ряді міст - в лісопарках в середині міської межі.

         Захворювання починається звичайно підгостро з появи хворобливості, свербіння, набряку і почервоніння на місці присмоктування кліща. Хворі скаржаться на помірний головний біль, загальну слабкість, нездужання, нудоту, відчуття стягування і порушення чутливості в області укусу кліща. В цей же час з'являється характерна еритема шкіри (до 70% хворих). Підвищується температура тіла частіше до 38 ° С, іноді супроводжується ознобом. Можлива поява і інших шкірних симптомів: висип на обличчі, кропив'янка, дрібні кільцеподібні висипання, кон'юнктивіт.

       Одним з основних, ефективних способів профілактики хвороби є недопускання присмоктування кліщів, а саме, в осередках інфекції працювати в захисному одязі, кожні 4-5 годин проводити само і взаємоогляд з метою виявлення кліщів на одязі та тілі людини. Не останню роль в профілактичних заходах відіграє зменшення чисельності кліщів.
Вельми ефективний спосіб попередження зараження - не допускати присмоктування кліщів (використання захисного одягу і відлякуючі засоби).

         На ряду з цим повідомляємо, що лабораторія особливо небезпечних інфекцій ДУ «Чернігівський ОЛЦ МОЗ України» розпочала роботу по визначенню імуноглобулінів до збудників іксодових кліщових бореліозів в сироватці крові людини методом імуноферментного аналізу. Дослідження проводиться на платній основі.

Лікар – епідеміолог                                                                          Шовкун Т.О.

Погода

. 12 oC облачно с прояснениями
Pressure: 755 hpa
Humidity: 57 %
Temp min: 12 °C
Temp max: 12 °C
Wind speed: 8.71 m/s
Wind direction: southeastern
Sunrise: 05:36
Sunset: 18:17
Forecast for Прилуки

Розташування