Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

               Щороку сім мільйонів людей помирають від брудного повітря - ВООЗ.

Рівень забрудненості повітря стрімко зростає в різних частинах світу. Останні дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я показують, що 9 з 10 осіб дихають забрудненим повітрям. 

 Пропонуємо дізнатись, як забруднене повітря впливає на організм людини.

Мозок

Дослідники з Університету Південної Каліфорнії дійшли висновку, що перевищення вмісту в повітрі шкідливих часток подвоює ризик виникнення у людини деменції.

Вчені з Університету Торонто провели додаткові дослідження і з'ясували, що люди, які проживають на відстані менше 50 метрів від проїжджої частини, на 12% частіше хворіють на деменцію, ніж ті, хто живе далеко від доріг. 

ЮНІСЕФ заявляє, що вдихання забрудненого повітря здатне пошкодити тканину мозку і негативно відбитися на когнітивному розвитку. Дитячий фонд ООН стверджує, що наслідки руйнівного впливу довкілля впливатимуть на людину протягом всього його життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Забруднення повітря на Землі сягнуло рекордного рівня. Інфографіка

Легені

Забруднене повітря також перешкоджає повноцінному диханню. У людей із захворюваннями дихальних шляхів, такими як астма, імунна система вже і так відчуває навантаження. В результаті цього проблеми з диханням або загострюються, або навпаки - дихання стає надміру інтенсивним.

ВОЗ прогнозує, що до 2030 року астма стане третьою з основних причин передчасної смерті у світі.

Серце

Забруднюючі речовини негативно впливають і на серце. Німецькі фахівці з'ясували, що є зв'язок між різким підвищенням концентрації оксидів азоту в атмосфері і ризиком виникнення інфарктів та інших серцевих відхилень. Вчені переконані, що в дні з найбільш низькою якістю повітря виникнення проблем з серцем значно зростає. 

Кров

Ультрадисперсні частинки, що містяться в брудному повітрі, легко потрапляють в організм людини. Вони здатні викликати підвищене утворення тромбоцитів. Ці елементи відповідають за згортання крові. Однак у разі підвищеного утворення вони стають причиною виникнення бляшок у кровоносних судинах. Це порушує нормальний приплив крові до серцевого м'яза. В результаті -  кисневе голодування та порушення кровообігу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У кількох районах Києва рівень забруднення повітря перевищив допустимі норми

Судинна система

Вдихання забрудненого повітря підсилює коливання артеріального тиску протягом дня. Вчені з Університету Дуйсбург-Ессен в Німеччині розібрались, як діє проживання людини в екологічно неблагонадійних місцях на здоров'я судин.

Науковці масово дослідили п'ять тисяч осіб з метою вивчення серцево-судинних хвороб.

"Навіть якщо брати до уваги всі фактори, що впливають на артеріальний тиск, такі як вік, стать, куріння і зайва вага, то виявляється і систолічний, і діастолічний тиск вище у людей, що живуть в забруднених районах. Тенденція більш помітна у жінок, ніж у чоловіків", - пояснює доктор Барбара Хоффман.

Репродуктивна система

Гіпертонія під час вагітності є наслідком забрудненого повітря. Шкідливі речовини в складі повітря, часто є причиною патологій у майбутньої дитини. Особливо шкідливо ці речовини впливають на плід в перші два триместри вагітності, коли відбуваються основні процеси його розвитку.

Також вплив брудного повітря в кінці вагітності пов'язаний з меншою вагою новонародженого, але тиск був високим навіть у дітей, що народилися з нормальною вагою. Більше читайте тут: https://tsn.ua/nauka_it/yak-na-organizm-lyudini-vplivaye-zabrudnene-povitrya-1161195.html                                                

Погода

. 15 oC пасмурно
Pressure: 750 hpa
Humidity: 87 %
Temp min: 15 °C
Temp max: 15 °C
Wind speed: 5.75 m/s
Wind direction: south
Sunrise: 04:47
Sunset: 20:53
Forecast for Прилуки

Розташування