Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

ДІЯ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.


 Загальна дія на організм низької температури

Переохолодження. В основі переохолодження лежить порушення механізмів терморегуляції з порушенням енергетичного балансу і поступовим зниженням температури тіла.

Різкі коливання зовнішнього середовища в бік підвищення або зниження температури викликають розлад здоров'я, а нерідко і смерть людини. Так як життєві процеси в організмі можуть протікати в досить вузьких межах температур внутрішнього середовища, то при коливаннях температури зовнішнього середовища фізіологічні механізми терморегуляції вирівнюють температуру тіла, пристосовуючи організм до цих коливань. Якщо ж температура шкірних покривів знижується до 25 ° С або підвищується до 45 ° С, то захисна реакція організму порушується і наступають хворобливі зміни аж до смерті.

Організм людини переносить низьку температуру краще, ніж високу. Однак охолодження зі смертельним результатом можливо і при температурі вище нуля. Виникнення і ступінь виразності загальних і місцевих реакцій при охолодженні залежать не тільки від температури навколишнього середовища, але і від вологості, швидкості руху повітря, характеру одягу, стану організму. Швидкому охолодженню організму сприяють алкогольне сп'яніння, виснаження, перевтома. На організм людини низька температура робить і місцеве, і загальний вплив.

Місцева дія на організм низької температури

Відмороження пов'язані з різким пониженням температури тканинної окремих ділянок тіла при збереженні температури організму в цілому на достатньому рівні. В основі відмороження, крім прямого пошкоджуючого дії низької температур, лежать судинні розлади (спазм і подальший параліч судин) з повним припиненням кровообігу в ураженій області тіла.

Фактори, що сприяють місцевому дії холоду:

підвищена вологість та сильний вітер;

пошкодження або захворювання ураженої частини тіла;

наявність місцевих трофічних розладів;

тісне взуття і одяг;

адинамія;

алкогольне сп'яніння.

Погода

. 14 oC небольшой дождь
Pressure: 750 hpa
Humidity: 97 %
Temp min: 14 °C
Temp max: 14 °C
Wind speed: 3.91 m/s
Wind direction: south
Sunrise: 04:47
Sunset: 20:53
Forecast for Прилуки

Розташування