Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

           Підступні харчові отруєння. Як від них вберегтись ?

Харчове отруєння, як правило, виникає при споживанні продуктів, забруднених великою кількістю бактерій або токсинами продуктів життєдіяльності цих бактерій. Їжа може містити величезну кількість бактерій, але при цьому виглядати свіжою, доброякісною та привабливою. За певних умов мікроби мають властивість дуже швидко розмножуватись – уже через 12 годин із однієї бактерії може утворитись близько 7 мільярдів.

Гострі кишкові інфекції займають одне з провідних місць в інфекційній патології, особливо в дитячому віці, поступаючись лише гострим респіраторним інфекціям та грипу. 

З метою профілактики кишкових інфекцій та харчових отруєнь необхідно дотримуватися наступних заходів профілактики як вдома так і в дитячих закладах:

  1. Виконувати правила особистої гігієни, ретельно мити руки з милом перед вживанням їжі і після перебування в громадському транспорті, відвідування туалету (адже після миття рук кількість мікроорганізмів в значній мірі зменшується).
    Для пиття і приготування їжі використовувати воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутильовану. Використовуйте безпечну воду, не пийте води з неперевірених джерел. В дитячих закладах вживайте бутильовану воду або охолоджену кип’ячену воду.
    3. При неорганізованому відпочинку (туристичні мандрівки, туризм, тощо) для миття посуду і рук використовувати профільтровану і кип’ячену воду, для пиття та приготування їжі необхідно мати з собою запас питної води. При транспортуванні та зберіганні харчових продуктів використовуйте чисту упаковку (поліетилен, контейнери для харчових продуктів тощо). Не беріть у дорогу продукти, що швидко псуються (ковбасні, молочні, кулінарні, кондитерські вироби або інші продукти, які потребують охолодженого зберігання).
    4. Не вживати м’ясні та молочні продукти, що були придбані на стихійних ринках, з рук приватних осіб. 
    5. Мийте та обдавайте окропом фрукти і овочі, особливо у разі споживання їх у сирому вигляді.
    6. Для вживання вибирати продукти, піддані термічній обробці, ретельно прожарюйте (проварюйте) продукти, особливо м'ясо, птицю, яйця і морські продукти. Не зберігайте їжу тривалий час, навіть у холодильнику.
    7. Не залишайте приготовлену їжу при кімнатній температурі більше, ніж на 2 години.

8.При покупці м`ясних і молочних продуктів віддавайте перевагу заводській упаковці, обов’язково переконайтесь в терміні придатності. Використовуйте харчові продукти оброблені, з метою підвищення їх безпеки, наприклад пастеризоване молоко.
9. Зберігайте їжу захищеною від комах, гризунів та інших тварин. Для надійного захисту продуктів зберігайте їх у щільно закритих банках (контейнерах).

  1. При зберіганні в холодильнику чи приготуванні страв не допускайте контакту сирих і готових харчових продуктів, використовуйте окремий розділочний інвентар (ножі, дошки). Важливо уникати стикання сирої продукції та готових страв. Для цього страви поміщайте в холодильник в щільно закритому посуді. Для обробки сирих продуктів використовуйте окремі кухонні прилади (ножі, дошки для готування тощо).
  2. Не вживайте продукти з вичерпаним терміном придатності, використовуйте для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти. Навіть якщо продукт на вигляд чистий, його слід помити.
  3. Не давайте маленьким дітям некип’ячене розливне молоко, сирі яйця тощо.
  4. Регулярно мийте й обдавайте окропом дитячий посуд та іграшки.
  5. Гарячою водою з дозволеними миючими засобами вимивайте робочий стіл на кухні, розділочні дошки та кухонний інвентар, зокрема ті предмети, на яких розробляли сире м'ясо, птицю, яйця. Користуйтесь на кухні чистими рушником та ганчіркою.
  6. Не подавайте на стіл продукти, якщо маєте сумнів у їх якості.
  7. Не готуйте страви для інших, якщо у вас розлад харчотравлення, респіраторна інфекція або гнійничкова інфекція шкіри.

Пам'ятайте, що хвороботворні і патогенні мікроби не видно неозброєним оком. Якщо ви сумніваєтесь в якості харчового продукту, то краще його викинути, ніж ризикувати своїм здоров'ям та здоров'ям своїх близьких.

Дотримуйтесь чистоти, виконуйте правила приготування і зберігання їжі і здоров'я вам гарантовано.