Сірководень, як небезпечний фактор в промисловому виробництві.

 

Безколірний газ з характерним запахом тухлих яєць. В повітрі поступово окислюється до вільної сірки.

Вибухонебезпечні концентрації в суміші з повітрям – 4,3-46 %.

            Зустрічається в вулканічних газах і водах мінеральних джерел, покладах нафти і природного газу.

Постійно присутній в повітрі фабрик штучного шовку, цукрових заводів, при виробництві асфальту, а також в стічних водах.

            Використовується при виробництві фарб, ультрамарину, шкіряному виробництві, виробництві сірки, сірчаної кислоти, засобів для боротьби с/г шкідниками.

            Сильна нервова отрута, яка викликає смерть від зупинки дихання. Викликає кисневий голод в тканинах організму, блокуючи дихальні ферменти.

        Людина відчуває запах сірководню при концентрації його в повітрі при 0,0014 – 0,0023 мг/л. При концентрації 0,2-0,28мг/л з’являються такі симптоми як подразнення очей, світлобоязнь, сльозотеча, подразнення слизових оболонок, металічний присмак в роті, слабкість, головні болі, нудота, відчуття стиснення в грудній клітині.

            Дія концентрації 0,7 мг/л 15-30 хв. викликає нежить, нудоту, рвоту, холодний піт, коліки, задишку, кашель, біль в грудній клітині, головний біль, серцебиття, обморочний стан. Подальше вдихання вказаної концентрації може привести до запалення і набряку легень. При вдиханні 1,0 мг/л і вище – судоми, втрата свідомості, смерть від зупинки дихання.

            Гостре отруєння сірководнем може привести до зниження інтелекта і закінчується психозом.

При хронічних отруєннях незначними концентраціями виникають захворювання кон’юнктиви і рогівки ока. В останній з’являються дрібні дефекти. Нервова система реагує головними болями, частим головокружінням. З боку шлунко-кишкового тракту – нудота, проніс, схуднення.

Засоби індивідуального захисту в виробничих умовах

Фільтруючі промислові протигази марок Н, КД. При високих концентраціях ізолюючі протигази з подачею чистого повітря.