Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

                       Кліщі побутового пороху.

Якщо лягаючи увечері в ліжко ви думаєте, що на самоті відпочиваєте від денних клопотів, то помиляєтесь, бо ви будете не самі, а в товаристві досить неприємних істот – алергенних кліщів.

Ліжко людини  є основним місцем перебування алергенних  кліщів. Пилові кліщі не є паразитами людини, вони не кусають її й не п’ють її кров. Більш того, вони не викликають й емоційної антипатії, як, наприклад, таргани, тому що невидимі неозброєним оком. Розміри кліщів від 0,1 мм до 0,5 мм. Виявити їх може лише фахівець у спеціально зібраних для цього пробах побутового пилу з постільної білизни, підлоги, в матрацах, подушках, ковдрах, книжках.

Небезпека пилових кліщів для людини пов’язана з тим, що самі кліщі залишають після себе фекалії, що містять травні ензими: білки Der f1 і Der p1, які сприяють виникненню алергічних реакцій у людей та розвитку захворювань: алергічного риніту (нежиті), атопічного дерматиту, ринокон’юнктивіту, бронхіальної астми.

Пиловві кліщі харчуються омертвілими клітинами (лусочками) людської шкіри, які людина втрачає 0,5-1 г щоденно. Основним місцем перебування і розмноження кліщів є килими, м’які меблі, місця скупчення побутового пилу (в одному грамі може міститися понад 500 пилових кліщів).

Найбільш сприятливими для розвитку алергенних кліщів є висока вологість (55 %) та температура (18-250С). Кліщі добре перезимовують у неопалювальних приміщеннях.

Традиційними методами боротьби з пиловими кліщами є тривале (не менше 2-х годин) прожарювання на сонці або виморожування на морозі подушок, ковдр, матраців;  регулярне вологе прибирання, у тому числі з застосуванням 20% розчину кухонної солі; періодична заміна матраців, ковдр, подушок; прання постільної білизни при температурі не нижче 65° C.

Ефективно на знищення кліщів діє пар, тому деякі речі можна пропарювати, прасувати, кип’ятити.

Погода

. 11 oC пасмурно
Pressure: 757 hpa
Humidity: 94 %
Temp min: 11 °C
Temp max: 11 °C
Wind speed: 4.97 m/s
Wind direction: west
Sunrise: 04:57
Sunset: 20:59
Forecast for Прилуки

Розташування