Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Звідки взялася "Дельта".

     Штам коронавірусу "Дельта" вперше виявили восени минулого року в Індії. Саме тому його тривалий час називали індійським, аж поки Всесвітня організація охорони здоров'я не вирішила відмовитися від географічних прив'язок у назвах вірусів. Для позначення британського варіанту коронавірусу обрали назву "Альфа", для південноафриканського - "Бета", а для індійського - "Дельта"

Штам спершу поширювався в самій Індії, а згодом розповсюдився і на інші країни.

"Дельта", зокрема, призвела до серйозної ковідної кризи в світі, де останнім часом фіксують все нові й нові рекорди захворюваності. За останніми підрахунками, близько 66% нових випадків інфікування припадає саме на цей штам.

Чим небезпечна "Дельта".

     "Дельта" залишається недостатньо дослідженою, але, за попередніми оцінками, цей штам є у 1,6 раза заразнішим, ніж штам "Альфа" (британський різновид вірусу), у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації та у 1,45 раза частіше - до реанімації.

У випадку зараження "Дельтою" симптоми можуть бути традиційними для Covid-19 - кашель, лихоманка, втрата відчуття запаху і смаку. Але при цьому дослідник захворювання, професор Тім Спектор, зазначав, що з новим штамом такі симптоми зустрічаються рідше.

Штам "Дельта". Що про нього відомо?

     Лихоманка залишається досить поширеним симптомом, але втрата нюху більше не є з-поміж топ-10 симптомів, розповідав він.

Цей варіант, здається, працює дещо інакше. Люди можуть подумати, що у них просто якась сезонна застуда. Вони продовжують ходити на вечірки і можуть заразити інших людей. Ми вважаємо, що це створює багато проблем.

Ви можете відчувати хворобу як сильну застуду чи якесь дивне відчуття "вимкнення", але залишайтеся вдома і зробіть тест.

Отже, найпоширенішими симптомами "Дельти" називають:

-головний біль

-біль у горлі

- нежить

     Окрім того, "Дельта" у деяких випадках також може вражати кишківник. Це може спричинити симптоми, які нагадують харчове отруєння, зокрема пронос і блювоту.

Чи ефективні вакцини?

Це залишається предметом досліджень, даних про те, що наявні вакцини проти коронавірусу є неефективними проти "Дельти", наразі немає.

Свіже дослідження, оприлюднене в журналі New England Journal of Medicine, сфокусувалося на дієвості вакцин Pfizer і AstraZeneca - з'ясувалося, що дві дози вакцини Pfizer дають 88% захист від "Дельти", тоді як дві дози AstraZeneca - ефективні на 67%.

Стійкість до "Дельта" ще слід вивчати, але важливо пам'ятати, що вакцина не гарантує того, що людина не захворіє. Її мета - допомогти організму перенести захворювання без ускладнень.

   ВАКЦИНОВАНИЙ - ЗНАЧИТЬ ЗАХИЩЕНИЙ!