Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Вже майже повтора року світ живе з ковідом. Чи вдасться лікарям приборкати пандемію? Якщо так, то коли? Чи ж людство мусить змиритися з думкою, що коронавірус буде постійним супутником їхнього життя? Наскільки довго тримається імунітет після перенесеної хвороби, і чи захищає імунна система від подальших заражень? Подаємо відповіді лікарів на ці запитання.

       Дослідження імунітету

Після того, як людина перехворіла на коронавірус, у неї формується комплексний імунітет – клітинний і гуморальний (тобто антитіла). Саме клітинний імунітет є основним і найважливішим у подоланні ковіду.

Люди вже без антитіл, але все одно не хворіють повторно.

Більшість експертів стверджують, що клітинний імунітет набагато довше зберігається, і навіть відсутність антитіл ще не говорить про те, що людина знову захворіє. На практиці ми це постійно бачимо. Люди вже без антитіл, але все одно не хворіють повторно.

Імунна система людини може прекрасно впоратися з коронавірусом. Ані нові штами, ані контакт із хворими не можуть знищити цей захист. Пацієнт може вдруге заразитися ковідом, але ці випадки поодинокі, і все залежить від особливостей імунітету конкретної людини.

       Рівень антитіл

У дослідженні брали участь 42 пацієнти, які мали позитивний тест на ковід. Усі пацієнти різного віку і з різним ступенем перебігу захворювання. Вони здавали кров на антитіла впродовж цілого року. Протягом 8 місяців у 80% людей антитіла не зникали, але у кожного п’ятого вони впали нижче мінімальної позначки.

92,8% пацієнтів мають антитіла навіть через 1 рік після перенесеного захворювання.

Коли пандемія піде на спад?

Колективний імунітет гарно формується, зауважують інфекціоністи. Якщо кількість імунізованих досягне 70-80%, то ризик заразитися для тих людей, хто ще не хворів, буде мінімальним.

Сподівання на те, що колективний імунітет виробиться природнім шляхом, не справдились

«Наразі сподівання на те, що колективний імунітет виробиться природнім шляхом, не справдились. Він можливий лише у випадку, якщо буде поєднання захворювання з активною вакцинацією – не менше від 70% населення.

Ми бачимо що там, де багато людей захворіло (більше половини), йде друга хвиля, тому що вірус мутує, і антитіл недостатньо.

         Стійкий клітинний імунітет і високий рівень антитіл, втім, не виключають процес вакцинації. Якраз навпаки, буде помилковим і негуманним стверджувати про те, що слід уникати щеплення і чекати, поки сформується колективний імунітет.

Пацієнти, які не бажають щепитися, повинні розуміти, що ті 70-80% людей, що отримують імунітет, сформують його за їхній рахунок.

Крім того, якщо одна людина перенесе ковід легко, то для її родичів і близьких він може виявитися фатальним. Виходить, що ми маємо пожертвувати якоюсь кількістю життів, щоб створити цей природний імунітет – нам не треба цих жертв

Експерти схиляються до думки, що влітку українці мають «ковідну передишку». І якщо за цей час 1,5 чи 2 мільйони громадян встигнуть зробити щеплення, то восени варто очікувати істотного полегшення ситуації.

Буде менше хворих і менше летальних випадків. А якщо ми при цьому ще й провакцинуємо тих, хто схильний до важкого перебігу, то будемо мати лагідну хвилю. Осінній підйом буде невеликим, можливо, останнім. Це відбудеться за умови, якщо вірус не «запропонує» нового штаму, який буде уникати імунності. В такому випадку може знову розпочатися гра з нульовою ставкою. Проте, на мою думку, це малоймовірно», – зазнавчив імунолог.

           Незважаючи на покращення епідемічних показників, про що повідомляє пресслужба президента України, держава посідає 5-е місце в Європі за кількістю нових випадків. А показники провакцинованих громадян є одними з найнижчих серед європейських країн. Нині єдине правильне рішення вакцинація.