Домінує Дельта, але Омікрон вражає дітей.

У міністерстві кажуть, що в Україні все ще домінує штам Дельта, однак є багато випадків Омікрону.

"За даними центрів громадського здоров'я, лабораторно підтвердили 242 випадки Омікрону в 16 регіонах України. Поки цей штам не переважає", - прокоментували BBC News Україна в МОЗ.

Перший випадок Омікрону в Україні зафіксували 18 грудня. Дослідження говорять, що цей штам коронавірусу більш м'який, ніж попередні. Він легше переноситься, однак більш заразний.переноситься, однак більш заразний.

"На відміну від інших штамів Омікрон активніше вражає дітей та підлітків", - пише Радуцький.

За його словами, найбільше непокоїть показник зайнятості ліжок, відведених для лікування ковіду в дітей: у Дніпропетровській області - 93%, у Львівській - 80%, у Вінницькій - 79%.

Але загалом, за його словами, ситуація контрольована. Урядовці, пише Радуцький, запевнили комітет, що медична система готова до нової хвилі коронавірусної хвороби.

Він повідомляє, що МОЗ домовилось з виробниками кисню про можливе збільшення поставок. Хоч за попередніми даними, пацієнти з Омікроном на 30-40% менше потребують реанімації та кисневої терапії, пише Радуцький.

Як зрозуміти, що це Омікрон? У МОЗ розповіли про найчастіші симптоми

"Попри те, що симптоми Омікрону здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі наслідки для здоров'я, госпіталізацію та летальні випадки", - кажуть у МОЗ.

За показником зайнятості місць також лідирують Чернівецька (51%), Тернопільська (47%), та Закарпатська (43%) області. Великий рівень госпіталізації на Вінниччині, каже Радуцький.Та загалом по країні, за його даними, у ковідних лікарнях вільно 70% ліжок.

"У будь-якому разі до піку цієї хвилі ще далеко", - пише Радуцький, посилаючись на розрахунки РНБО, де вважають, що найтяжче буде наприкінці лютого.

Через стрімке поширення Омікрону в небезпеці перебувають люди, які не пройшли "принаймні базового курсу вакцинації" проти ковіду, застерігають у МОЗ.

Понад 15 мільйонів українців уже отримали першу дозу вакцини, а повний курс пройшли 14,5 мільйона. Понад 271 тисяча людей вже мають і третю, бустерну дозу.

Дві дози не дають належного захисту від Омікрону, лікарі рекомендують колоти і третю дозу.

З 6 січня в Україні дозволили щеплювати бустером усіх охочих українців.

Наприкінці жовтня минулого року МОЗ також дозволив щеплювати від ковіду дітей від 12 років.

Раніше це могли зробити лише діти зі складними супутніми захворюваннями, ослабленим імунітетом, чи ті, які пережили трансплантацію.