Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Чи варто робити тест на антитіла до коронавірусу.

Антитіла — лише опосередкований маркер, він вказує не стільки на сформований імунітет, скільки на сам факт взаємодії зі збудником. Тобто чи знайомий вашому організму цей вірус, чи ні. А для визначення ступеня захисту від коронавірусу потрібно оцінювати клітинний імунітет, що є дуже дорогим дослідженням, в Україні таких не проводять. Відповідно робити тест на рівень антитіл — марно!

Крім того, результати досліджень центрів США з контролю над захворюваннями показують, що у 36 % людей, які перехворіли на коронавірус, не виробились антитіла до хвороби.

Натомість після вакцинації препаратами Pfizer або Moderna антитіла виробляються в усіх щеплених, окрім людей з імунними захворюваннями.

Робити тест на антитіла до COVID-19 безпосередньо перед щепленням теж не потрібно, адже їхній рівень ніяк не вплине на реакцію організму на вакцину.

Як працюють вакцини і які реакції організму можуть бути після щеплення

Побічні ефекти можуть виникнути після щеплення будь-якою вакциною.

Pfizer-BioNTech та Moderna — це мРНК-вакцини. Вони особливі тим, що не містять «ослабленого» вірусу, а вчать організм виробляти протеїн шипів коронавірусу.

Інший тип вакцин — вірусо-векторний, наприклад Oxford-AstraZeneca. Для неї вчені змодифікували вірус респіраторного захворювання шимпанзе, додавши частину генетичного коду коронавірусу.

Утім, результат у всіх вакцин однаковий: запускається імунна реакція організму, який починає боротися з вірусом і виробляти антитіла.

Попри ймовірність побічних реакцій організму, передусім варто розуміти, що вакцини проти COVID-19 безпечні та ефективні, адже проходять усі стадії клінічних досліджень.

Найбільш поширені побічні ефекти після вакцинації проти коронавірусу:

слабкість,

озноб/жар,

головний біль,

біль у м’язах,

нудота.

Іноді в місці проколу на руці може з’явитися біль, припухлість та почервоніння.

Поява подібних побічних ефектів — це цілком нормальне явище. Як правило, ці симптоми зникають за кілька днів. Це є доказом того, що вакцина, яку ввели в організм, діє, а імунна система реагує потрібним чином.

Водночас відсутність побічних ефектів не означає, що вакцина не діє. Це лише свідчить про індивідуальний характер реакції організму.

Протипоказання до вакцинації

Варто розуміти, що всього 1 % населення має протипоказання до вакцинації проти COVID-19. Іншим людям, а особливо тим, які мають хронічні захворювання, навпаки — важливо вакцинуватись. Втім, якщо ви таки сумніваєтесь, тоді варто проконсультуватись з лікарем.