Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Вакцинація від ковід.

У таких країнах, як Сполучені Штати, Франція, Велика Британія, Аргентина, Бразилія та багатьох інших, спостерігається рекордна кількість випадків через поєднання штамів Дельта та Омікрон.

Проте вчені, лікарі та медичні установи продовжують покладатися на вакцини, які вже були випробувані та схвалені в усьому світі для захисту від інфекції.

Враховуючи кількість нових випадків Covid-19 у таких країнах, як США, Франція та Британія, ефективність вакцин знову стала темою обговорення в соціальних мережах.

Одні критикують заходи, запроваджені владою для стимулювання щеплення, інші заперечують потенційні побічні ефекти вакцин.

Наразі переважна більшість побічних ефектів є слабкими і зникають природним шляхом через кілька днів. Серед основних скарг: біль і почервоніння в місці уколу, лихоманка, головний біль, втома, болі в м'язах, озноб і нудота.

Вакцини продовжують захищати від ускладнень CovidBBC поговорила з педіатром та інфекціоністом Ренато Кфурі про ефективність сучасних вакцин і про те, що вакциновані люди підхоплюють і передають коронавірус.

Він сказав, що перша хвиля вакцин проти Covid-19, до якої входять зокрема вакцини, розроблені Pfizer, AstraZeneca та Janssen, спрямована на зниження ризику розвитку найсерйозніших форм захворювання, які пов'язані з госпіталізацією та смертю.

"Вакцини набагато краще захищають від більш серйозних форм, ніж від помірних, легких або безсимптомних форм Covid. Чим важчий перебіг, тим більша ефективність", - резюмував лікар Кфурі, директор бразильського товариства імунізації.

Таким чином, головною метою цих вакцин ніколи не було зупинити саму інфекцію, а натомість зробити вторгнення коронавірусу менш шкідливим для організму.

Це ж стосується вакцини проти грипу, яка доступна вже протягом десятиліть.

Щеплення, яке пропонують робити щороку, не обов'язково запобігає зараженню вірусом грипу, але дозволяє уникнути частих ускладнень у найбільш уразливих груп, таких як діти, вагітні жінки та люди похилого віку.

Якщо розглядати ширший сценарій, то цей захист від найважчих форм має безпосередній вплив на всю систему охорони здоров'я: зниження тяжкості респіраторних інфекцій йде пліч-о-пліч із меншою кількістю переповнених кабінетів невідкладної допомоги, більшою доступністю ліжок у відділеннях невідкладної допомоги та більшою кількістю часу лікарів для належного лікування пацієнтів.Чим пояснити нинішню ситуацію?

Безперечно, останнім часом зросла частота повторних заражень або позитивних результатів тестування серед щеплених, і це можна пояснити трьома факторами.

Перший простий: люди традиційно збираються разом і святкують у новорічно-різдвяний період. Це саме по собі підвищує ризик передачі коронавірусу.

По-друге, майже через рік після того, як у деяких частинах світу стали доступні щеплення, експерти дізналися, що імунітет проти Covid після вакцинації не триває вічно.

"З часом ми побачили, що рівень захисту падає. Це падіння буде більшим чи меншим залежно від типу вакцини та віку кожної людини", - пояснює Кфурі.

"Це підкреслило необхідність застосування третьої дози спочатку для людей похилого віку та з ослабленим імунітетом, потім для всього дорослого населення", - додає лікар.

Третій фактор пов'язаний з появою штаму Омікрон, який є більш заразним і проти якого імунітет, отриманий за допомогою вакцин або після попередніх захворювань на Covid, видається менш ефективним.

"З огляду на це, щеплених людей, які заражаються, потрібно розглядати як звичне явище, і нам доведеться навчитися жити з цією ситуацією", - каже педіатр.

"На щастя, це нещодавнє збільшення випадків Covid призвело до нижчого рівня госпіталізації та смертей, особливо серед людей, які вже пройшли вакцинацію", - каже він.

"Вакцина продовжує захищати від найсерйозніших форм, як і очікували", - підсумовує лікар.