Герб Прилук

Прилуцька СЕС

Профiлактика грипу та ГРВІ

Щороку в осінньо-зимовий період  реєструється  зростання  захворюваності  респіраторно - вірусними інфекціями та грипом.  Грип має симптоми, схожі з іншими гострими  респіраторними  вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим, тому  перші ж симптоми  ГРВІ  вимагають особливої уваги.

Детальніше...

Поліомієліт

Поліомієліт ( поліо ) – це дуже заразне захворювання, спричинене вірусом поліо, який вражає нервову систему та може призвести до паралічу або навіть смерті. Параліч може наступати на все життя, і жертви поліо отримують каліцтва  через це захворювання. 5-10 % паралізованих помирають через ураження дихальних м'язів.

Детальніше...

Пийте діти молоко

Молоко дивовижна їжа , яку людина отримує від народження і протягом усього свого життя.

Воно дає нам силу і здоров’я   . Встановлено, що до складу молока входить дуже багато поживних речовин: жирні кислоти, амінокислоти, мінеральні речовини, цукри, ферменти, гормони. Вони збалансовані й легко засвоюються в організмі (95%-98%). Особливість молока в тому , що природа не повторює ані в якому із інших продуктів харчування таку складову як лактоза. У молоці  є понад 30 хімічних елементів таблиці Мендєлєєва.

Детальніше...

Профілактика трансмісивних захворювань

         Всесвітня організація охорони здоров’яприсвятила 7 квітня 2014року профілактиці трансмісивних захворювань. Хвороби, збудники яких передаються людині через комах і кліщів, називають трансмісивними. До них належать близько 200 захворювань, найбільш відомі з яких – малярія, хвороба Лайма, кліщовий енцефаліт, жовта лихоманка, туляремія, висипний тиф. Переносниками трансмісивних хвороб є членистоногі (комарі,кліщі,воші,блохи), що висмоктують кров і переносять збудників із крові хворих тварин або людей в організм здорових. Хвороби, які передаються членистоногими, являють серйозну загрозу для життя і здоров’я людей. Так, наприклад, епідемії чуми та висипного тифу неодноразово в минулому руйнували цілі міста і навіть країни.

          Профілактика трансмісивних інфекцій найчастіше зводиться до захисту від нападу комах, котрі висмоктують кров. Для того, щоб уберегти себе від трансмісивних захворювань, треба, перш за все, отримати чітке уявлення про комах, що їх переносять. Важливо знати, як вони виглядають, де живуть, коли активні, коли можна чекати їхнього нападу. Немає таких трансмісивних захворювань, від яких людина, озброєна знаннями, не змогла би себе захистити.

          На Чернігівщині кількість захворювань на цю недугу щороку зростає. Випадків захворювання серед дітей не зареєстровано. Розвиток недуги у більшості хворих пов’язаний з нападами кліщів: у 50% - під час перебування на дачі, присадибних ділянках,а решта – при відвідуванні лісу, збиранні грибів.

           Найпростіший і надійний спосіб захисту під час прогулянки в лісах – обрати світлий однотонний одяг, який захищає відкриті ділянки шкіри та щільно прилягає до тіла( довгі штани,сорочка з довгими рукавами,капелюх,закрите взуття). Обов’язково періодично оглядати себе. Доки «хижак» мандруватиме вашим тілом(близько 2 годин), ви встигнете його виявити, оскільки присмоктується кліщ не одразу.

            Дуже важливо при виявлені кліща звернутися до лікаря, адже кліщ може виявитися інфікованим.

           У світі щорічно хворіють на малярію близько 110 млн. осіб, 1-2 млн. хворих (а це переважно діти до 5 років) щороку вмирають від малярії. За інформацією МОЗ України, за останній рік в Україні виявлено 80 випадків цього захворювання у 22 регіонах, у т.ч. 4 летальні (від тропічної малярії). Всі випадки визначені як завізні, тобто зараження відбулося за межами країни.

            Хвора на малярію людина є джерелом розповсюдження цього захворювання: комарі переносять збудників від хворої до здорової людини. Громадянам, які від’їжджають у неблагополучні з малярії країни, необхідно відвідати інфекціоніста, щоби він призначив протималярійні препарати для профілактики.

             При підвищенні температури тіла людина, яка прибула у тропіки(або повернулася звідти), повинна звернутися до лікаря. При своєчасно початому лікуванні людина одужує протягом декількох днів.

            

Імунізація

            Всесвітній тиждень імунізації проведений з 24 по 30 квітня 2014р.,метою якого є сприяння впровадженню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров’я – вакцинації людей, що проводиться за календарем профілактичних щеплень в Україні згідно наказу № 595 від 16.09.2011р. « Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів»:

1. Цей Календар включає обов’язкові профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз.

Інші обов’язкові щеплення встановлюються для груп населення: за віком; щеплення дітей з порушенням цього Календаря; щеплення ВІЛ-інфікованих осіб; за станом здоров’я; проти вірусного гепатиту В осіб із злоякісними новоутвореннями, осіб, що перебувають на гемодіалізі та отримують багаторазові довготривалі переливання донорської крові або її препаратів; щеплення на ендемічних і ензоотичних територіях та за епідемічними показами.

2. Обов’язковим профілактичним щепленням для запобігання поширенню інших інфекційних захворювань підлягають окремі категорії працівників у зв’язку з особливостями виробництва або виконуваної ними роботи.

3. У разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби.

4. З метою специфічної профілактики інфекційних хвороб особи, які бажають зробити щеплення, для яких є медичні імунобіологічні препарати, зареєстровані в Україні, можуть зробити щеплення за направленням лікаря.

5. У цьому Календарі терміни вживаються в такому значенні:

вакцинація (щеплення, імунізація) - створення штучного імунітету у людини до певних інфекційних хвороб шляхом введення вакцини чи анатоксину;

ревакцинація – повторне введення вакцини чи анатоксину з метою підтримання штучного імунітету у людини до певних інфекційних хвороб;

первинний вакцинальний комплекс - курс профілактичних щеплень, необхідний для створення базового імунітету проти певних інфекційних хвороб.

6. За наявності зареєстрованих комбінованих вакцин, до складу яких входять антигени для профілактики інфекцій, визначених цим Календарем, вакцинація проводиться комбінованими вакцинами.

Щеплення, які проводяться на ендемічних і ензоотичних територіях та за епідемічними показаннями

  1. Ендемічна територія – це територія, у межах якої протягом тривалого часу реєструються непоодинокі випадки захворювання населення певною інфекційною хворобою.
  2. Ензоотична територія - територія, у межах якої протягом тривалого часу реєструються непоодинокі випадки захворювання населення певною інфекційною хворобою, переносником якої є тварина.
  3. Епідемічні показання – показання до проведення активної імунопрофілактики, що не передбачено вакцинацією за віком, у разі виникнення несприятливої епідемічної ситуації або загрози її виникнення, а також при можливому ризику інфікування у випадку контакту особи з джерелом інфекції.

Детальніше...