Герб Прилук

Прилуцька СЕС

            Всесвітній тиждень імунізації проведений з 24 по 30 квітня 2014р.,метою якого є сприяння впровадженню одного з найбільш дієвих інструментів охорони здоров’я – вакцинації людей, що проводиться за календарем профілактичних щеплень в Україні згідно наказу № 595 від 16.09.2011р. « Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів»:

1. Цей Календар включає обов’язкові профілактичні щеплення з метою запобігання захворюванням на дифтерію, кашлюк, кір, поліомієліт, правець, туберкульоз.

Інші обов’язкові щеплення встановлюються для груп населення: за віком; щеплення дітей з порушенням цього Календаря; щеплення ВІЛ-інфікованих осіб; за станом здоров’я; проти вірусного гепатиту В осіб із злоякісними новоутвореннями, осіб, що перебувають на гемодіалізі та отримують багаторазові довготривалі переливання донорської крові або її препаратів; щеплення на ендемічних і ензоотичних територіях та за епідемічними показами.

2. Обов’язковим профілактичним щепленням для запобігання поширенню інших інфекційних захворювань підлягають окремі категорії працівників у зв’язку з особливостями виробництва або виконуваної ними роботи.

3. У разі загрози виникнення особливо небезпечної інфекційної хвороби або масового поширення небезпечної інфекційної хвороби на відповідних територіях та об’єктах можуть проводитися обов’язкові профілактичні щеплення проти цієї інфекційної хвороби.

4. З метою специфічної профілактики інфекційних хвороб особи, які бажають зробити щеплення, для яких є медичні імунобіологічні препарати, зареєстровані в Україні, можуть зробити щеплення за направленням лікаря.

5. У цьому Календарі терміни вживаються в такому значенні:

вакцинація (щеплення, імунізація) - створення штучного імунітету у людини до певних інфекційних хвороб шляхом введення вакцини чи анатоксину;

ревакцинація – повторне введення вакцини чи анатоксину з метою підтримання штучного імунітету у людини до певних інфекційних хвороб;

первинний вакцинальний комплекс - курс профілактичних щеплень, необхідний для створення базового імунітету проти певних інфекційних хвороб.

6. За наявності зареєстрованих комбінованих вакцин, до складу яких входять антигени для профілактики інфекцій, визначених цим Календарем, вакцинація проводиться комбінованими вакцинами.

Щеплення, які проводяться на ендемічних і ензоотичних територіях та за епідемічними показаннями

  1. Ендемічна територія – це територія, у межах якої протягом тривалого часу реєструються непоодинокі випадки захворювання населення певною інфекційною хворобою.
  2. Ензоотична територія - територія, у межах якої протягом тривалого часу реєструються непоодинокі випадки захворювання населення певною інфекційною хворобою, переносником якої є тварина.
  3. Епідемічні показання – показання до проведення активної імунопрофілактики, що не передбачено вакцинацією за віком, у разі виникнення несприятливої епідемічної ситуації або загрози її виникнення, а також при можливому ризику інфікування у випадку контакту особи з джерелом інфекції.

Порядок проведення щеплень

Щеплення за віком

Вік

Щеплення проти

1 день

 

Гепатиту В 2

       

3-5 днів

Туберкульозу 1

         

1 міс.

 

Гепатиту В 2

       

3 міс.

   

Дифтерії, кашлюку,

правця 3

Поліо-мієліту 4

Гемофільної інфекції 5

 

4 міс.

   

Дифтерії, кашлюку,

правця 3

Поліо-мієліту 4

Гемофільної інфекції 5

 

5міс.

   

Дифтерії, кашлюку,

правця 3

Поліо-мієліту 4

   

6 міс.

 

Гепатиту В 2

       

12 міс.

         

Кору, краснухи, паротиту 6

18 міс.

   

Дифтерії, кашлюку,

правця 3

Поліо-мієліту 4

Гемофільної інфекції 5

 

6 років

   

Дифтерії,

правця 3

Поліо-мієліту 4

 

Кору, краснухи, паротиту 6

7 років

Туберкульозу 1

         

14 років

   

Дифтерії, правця 3

Поліо-мієліту 4

   

18 років

   

Дифтерії, правця 3

     

23 роки

   

Дифтерії 3

     

28 років

   

Дифтерії, правця 3

(надалі - кожні 10 років)