Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

В ОБЛАСТІ ЗАРЕЄСТРОВАНО ЛЕТАЛЬНИЙ ВИПАДОК ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ:   ОТРУЄНННЯ БЛІДОЮ ПОГАНКОЮ. НА СЬОГОДНІШНІЙ ДЕНЬ ВЖЕ 4 ОСІБ ОТРУЇЛОСЯ ГРИБАМИ.

 

ЗА МИНУЛИЙ РІК ОТРУЇЛОСЯ 28 ОСІБ,   3 - ПОМЕРЛИ, В Т.Ч. 2 ДІТЕЙ

При зборі грибів, навіть при наявності деяких знань і досвіду, завжди необхідно строго дотримуватись основних правил. Тоді Ви уникнете випадкових помилок, що можуть привести до отруєнь. Правила і поради по попередженню отруєнь грибами треба добре пам'ятати і використовувати при зборі і приготуванні грибів.  

  1.  Збирайте в лісі тільки ті гриби, про які Ви точно знаєте, що вони їстівні.  
  2.  Гриби, що Ви не знаєте чи які викликають сумніву, не слід пробувати на смак, тим більше в сирому виді, не збирати їх.  
  3.  Ніколи не збирайте і не їжте гриби, що у підстави ніжки мають клубневидне потовщення, оточене оболонкою (як, наприклад, у блідої поганки і червоного мухомора), не пробуйте їх на смак.  
  4.  Коли Ви збираєте гриби, особливо сироїжки, намагайтеся брати їх з цілою ніжкою, щоб не упустити з виду важливої ознаки, зазначеної в попереднім правилі.  
  5. Якщо Ви збираєте в лісі печериці, звертайте особливу увагу на колір пластинок. Ніколи не збирайте і не їжте "печериці", що мають пластинки білого кольору. У дійсно їстівних печериць пластинки швидко рожевіють, а потім темніють. У смертельно отруйної блідої поганки, схожої за зовнішнім виглядом на печериці, пластинки завжди білого кольору.  
  6.  Ніколи не збирайте і не їжте гриби переспілі, червиві і зіпсовані.  
  7.  Не їжте гриби в сирому виді.  
  8.  Не вірте поширеній думці про те, що отруйні гриби викликають потемніння цибулини чи срібних предметів, якщо їх опустити в посуд, де варяться гриби. Це неправильне уявлення!  
  9. Не збирайте гриби, навіть свідомо їстівні, у міських парках, скверах, дворах, а також уздовж автомобільних доріг і залізниць. Гриби накопичують отруйні речовини і стають непридатними в їжу.  
  10. При перших ознаках отруєння необхідно терміново звертатися за медичною допомогою. Клінічна картина отруєння грибами характеризується швидким початком захворювання -від 20 хвилин до 2 годин від часу вживання з явищами дискомфорту в животі, посиленого слюновиділення, нудоти, блювання, проносу. В тяжких випадках виникає порушення свідомості, марення, галлюцинації, судоми.  

Принесені додому гриби повинні бути в той же день розібрані по окремих видах і знову ретельно переглянуті. Усі сумнівні, а також переспілі, в'ялі гриби потрібно, не шкодуючи, викинути. Нижню частину ніжки забруднену землею, зрізують, а гриби ретельно очищають від піску і сміття. У деяких грибів (маслюки) знімають з капелюшка плівку, покриту слизом. Гриби повинні бути в день збору чи не пізніше наступного ранку піддані кулінарній обробці.

Якщо вже трапилася біда і ви почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких : – перш за все промийте шлунок водою з марганцем і відразу ж викликайте "швидку допомогу" – навіть незважаючи на можливе тимчасове полегшення Вашого стану негайно зверніться до найближчої лікувальної установи.

Ніякого самолікування! Бо чим більше токсинів потрапить у кров, тим важчим буде перебіг отруєння.