Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Рослини які викликають алергію!

Види та симптоми алергії
Сезонну алергію, або по-науковому поліноз, відчувають на собі близько 20% мешканців нашої планети. І загострюється це захворювання в період масового цвітіння. З кінця квітня по липень у повітрі багато пилку рослин, який проникає в наш організм через слизову оболонку очей і носа.

Нерідко носії цього захворювання отримують на додачу кропивницю (висипи на шкірі), екзему, дерматит і навіть набряк Квінке. Крім того, в цей період хворі відчувають головний біль, слабкість і безсоння. За відчуттями це дуже схоже на сильно запущену застуду, яка протікає без підвищення температури.

Основні ознаки полінозу:Алергія долає хворого в один і той же час року.У нього постійна нежить і водянисті виділення з носа.Хворий страждає від нападів чхання.Очі сверблять, сльозяться і стають червоними.Хворий відчуває слабкість, головний біль і безсоння.Що викликає алергію?
Пилок понад 60 рослин може стати алергеном. Крім того, алергію можуть викликати й множинні реакції на кілька алергенів.

Ось основні носії алергенів:


Дерева й чагарники

Усі вони в період цвітіння можуть стати носіями небезпечного для алергіків пилку. А ось тополиний пух полінозу не викликає – це вже доведено медиками.

Злаки

Жито, кукурудза, костриця, тонконіг, пирій найчастіше викликають алергічну реакцію.

Трави

Полин, лобода, амброзія, чорнобиль, а також рослини з жовтими суцвіттями (ромашка, календула, соняшник).

Спадковість

Лікарі говорять про те, що якщо хтось із ваших родичів страждав на поліноз, то в 15% випадків є можливість, що і ви отримаєте цю неприємну хворобу.

Цікавий і ще один факт: велика частина алергіків живе у великих містах, оскільки їхній імунітет сильно ослаблений.

Віковий рівень захворювання на поліноз – від 18 до 40 років, а перші симптоми хвороби виникають у період гормональних змін в організмі. Саме в підлітковому віці й починається ця хвороба.

Як вилікувати поліноз

Сучасна наука може допомогти вам упоратися з полінозом. Для початку потрібно визначити алерген, який його викликає. У цьому вам допоможуть алергопроби та аналіз крові. Зазвичай лікування проводиться в той період, коли алергени в природі відсутні, тобто взимку.

Потім проводиться лікування системною імунотерапією, коли пацієнтові під шкіру вводять невеликі дози алергену і спостерігають за його реакцією. Після виявлення алергену його водять хворому за особливою системою, формуючи звикання організму.

Для лікування сезонного загострення полінозу треба приймати антигістамінні препарати.

Як боротися з алергією на пилок

Дотримуючись деяких простих правил, ви зможете усунути неприємні симптоми цієї хвороби.

Щодня приймайте душ, мийте голову та міняйте одяг. Пилок осідає на шкірі, волоссі й одязі, викликаючи алергічну реакцію.Якомога частіше провітрюйте приміщення й робіть вологе прибирання.Період цвітіння краще провести в іншому кліматі, наприклад, у горах або на морі. Якщо дуже сверблять очі, не варто їх терти – краще промити теплою водою, а надворі носити сонцезахисні окуляри.Не варто займатися фітотерапією: деякі лікарські рослини можуть викликати алергію.

Лікар М. Пастушенко

Погода

. 15 oC пасмурно
Pressure: 750 hpa
Humidity: 87 %
Temp min: 15 °C
Temp max: 15 °C
Wind speed: 5.75 m/s
Wind direction: south
Sunrise: 04:47
Sunset: 20:53
Forecast for Прилуки

Розташування