Герб Прилук

Прилуцька СЕС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Базові правила надання домедичної допомоги в умовах воєнного стану для цивільних осіб.

     Надавайте допомогу лише за умови, що це безпечно для вас. Власна безпека – пріоритет. Для цього огляньте місце події та переконайтесь, що вам нічого не загрожує.

Якщо маєте можливість, перемістіть постраждалого у більш безпечне місце.

Оцініть стан постраждалого. Перевірте, чи він у свідомості, чи дихає. Можна звернутись до людини із запитанням, щоб визначити чи вона у свідомості. Не натискайте на частини тіла пораненого для того, щоб визначити його стан. Нормальне дихання – це не менше 2-3 видихів за період часу, коли ви можете вголос порахувати від 501 до 510 (10 сек). Якщо постраждалий у свідомості, то нагальної необхідності перевіряти пульс та дихання одразу немає.

Зверніться за номером «103» для виклику бригади екстреної медичної допомоги. Якщо необхідно, то зверніться до інших екстрених служб (поліція, ДСНС).

Зупиніть критичні кровотечі. Для цього використайте кровоспинний джгут/турнікет чи тугу пов’язку. Накладайте кровоспинний джгут/турнікет на кінцівку максимально високо. Правильно накладений кровоспинний джгут/турнікет передбачає, що кровотеча зупинена. Також потрібно зафіксувати час його накладення.

За відсутності засобів для зупинки кровотечі тисніть на рану. Важливо: НЕ переставайте тиснути на рану до приїзду медиків чи накладення кровоспинного джгута/турнікета.

Забезпечте прохідність дихальних шляхів. Якщо у постраждалого в роті є видимі сторонні предмети, рвотні маси, приберіть їх для відновлення прохідності дихальних шляхів.

Якщо навіть після зупинки кровотечі та забезпечення прохідності дихальних шляхів у пораненого не з’явились ознаки життя, варто розпочинати серцево-легеневу реанімацію (СЛР). Для СЛР покладіть постраждалого на спину. Натискайте посеред грудної клітки двома руками: основу однієї долоні накрийте другою долонею. Глибина натискання має становити 5-6 см. Частота натискань має становити 100-120 на хвилину.

Якщо постраждалий без свідомості, тримайте його у стабільному боковому положенні до приїзду медиків.Не залишайте постраждалого самого. Навіть якщо ви зупинили кровотечу, поранений у свідомості може захотіти зняти джгут чи турнікет, адже йому боляче.

МОЗ оновило схеми вакцинації проти COVID-19.

Міністерство охорони здоров’я затвердило наказ, яким оновило схеми вакцинації проти COVID-19.

Основне: інактивовану вакцину CoronoVac можна використовувати для бустерного щеплення після застосування інших вакцин.

Тобто, якщо людина отримала базовий курс вакциною Comirnaty, Moderna чи будь-якою іншою вакциною, вона може отримати бустерне щеплення (як перше, так і друге) вакциною CoronoVac.

Ці схеми вакцинації, є безпечними та захищають від госпіталізації та ризиків смерті внаслідок коронавірусної хвороби.

Таким чином:

Дорослі люди від 18 років повинні отримати базовий курс щеплень від COVID-19 з однієї дози вакцини Janssen або двох доз вакцин ( CoronaVac чи Pfizer).

Через 5 місяців після первинного курсу всім людям від 18 років слід зробити перше бустерне щеплення.

Через 4 місяці після першого бустерного щеплення дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19 необхідно зробити друге бустерне щеплення. Інші дорослі також можуть отримати друге бустерне щеплення.

Сервіс з моніторингу порушень антитютюнового законодавства.

   Що таке порушення антитютюнового законодавства? Це коли вас все ще обкурють у громадському місці. Або коли увагу вашої дитини привернула яскрава тютюнова реклама.

Час наводити лад у країні та боротися з порушниками — адже коли, як не зараз?

Центр громадського здоров'я розробив мобільний застосунок, який передасть інформацію про недотримання антитютюнового законодавства відповідним органам.

За допомогою сервісу можна подати скаргу:

-на куріння у ресторанах, кафе, барах;

-на куріння у громадських місцях, житлових будинках, транспорті;

- на рекламу тютюнових виробів;

- на нелегальну торгівлю тютюновими виробами;

-відсутність знаків про заборону куріння;

- на наявність заборонених предметів для куріння у закладах громадського харчування.

Час захищати своє право та право своїх близьких на здоров'я. Не дай тютюновому ворогу тебе вбити!

Турбуючись про здоров’я, наближаємося до перемоги.

   COVID-19 перестав бути головною темою медіапростору, але не зник з нашого життя. Війна внесла свої корективи, і українці не повною мірою дотримуються протиепідемічних обмежень, знизилася кількість тестувань і вакцинацій. Це може спричинити значно інтенсивніше поширення хвороби порівняно з попередніми роками.

Тому потрібно турбуватися про здоров’я: своє та оточуючих.

Насамперед, у разі появи симптомів ГРВІ необхідно зробити тест на COVID-19.

Також важливо подбати про вакцинацію – першою, другою чи бустерною дозою.

Детальніше про способи отримання направлення на безоплатне тестування та вакцинацю від COVID-19 тут: https://bit.ly/3LNw6vy

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19

Турбота про здоров'я – твій внесок у перемогу!

Безоплатне тестування на підставі Наказу МОЗ України від 17.09.2020 № 2122

Безоплатний тест на COVID-19: як і навіщо?

   Кількість людей, які хворіють на COVID-19, в Україні збільшується щодня. Сьогодні держава забезпечує безоплатне тестування на COVID-19 усім громадянам за наявності симптомів.

Безоплатний ПЛР-тест роблять пацієнтам із яскраво вираженими симптомами ГРВІ, пневмонії або тяжкого гострого респіраторного синдрому.

Якщо маєте підозру на COVID-19, зверніться до свого сімейного лікаря, а в разі якщо його у вас немає – до найближчого медичного закладу. Лікар оцінить симптоми й ухвалить рішення про направлення на безоплатне тестування.

Вчасний тест на COVID-19 – це:

– запорука правильного лікування;

– захист ваших близьких;

– захист людей із груп ризику, для яких вірус становить смертельну загрозу.

Держава забезпечує безоплатне тестування на підставі Наказу МОЗ України від 17.09.2020 № 2122.

Є питання – Контакт-центр МОЗ 0 800 60 20 19

Турбота про здоров'я - твій внесок у перемогу!

У рамках спільного зі Світовим банком проєкту МОЗ України у партнерстві з ПРООН в Україні

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНЕ ПЕРЕРИВАННЯ ІМУНІЗАЦІЇ ДЛЯ ДИТИНИ.

     Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень рекомендовано дотримуватись саме тих часових проміжків між дозами, які там регламентовані. Попри те, що для відтермінування або відмови від щеплень існують чіткі вимоги, часто батьки на свій розсуд вирішують іти зараз на щеплення чи пропустити. А кожен такий легковажний пропуск загрожує здоров’ю дитини і тих, хто її оточує.

Вимоги до встановлення медичних протипоказів до щеплення різні в залежності проти якої інфекції проводиться імунізація. Вони стосуються імунізації проти поліомієліту, кору чи дифтерії та всіх інших хвороб. Діти та дорослі з хронічними захворюваннями також вакцинуються відповідно до Календаря профілактичних щеплень і протипоказань не мають.Рішення про допуск до проведення щеплення ухвалює педіатр або сімейний лікар, який вивчає стан дитини. Головним нормативно-правовим документом у його роботі є наказ МОЗ № 2070.

Вагомою причиною тимчасового переривання щеплення стала повномасштабна війна проти України. Батьки разом з дітьми, які були вимушені тікати від обстрілів не мали можливості отримувати належну медичну допомогу.Проте як тільки вони діставалися безпечних територій — у них з’явилася можливість звертатися до будь-якого медичного закладу та отримувати щеплення.

   В інших випадках кожен день відтермінування вакцинації, яку повинна отримати дитина, загрожує їй серйозним захворюванням, яке можна було б попередити, якби дитина була вчасно вакцинована. Зверніть увагу, якщо курс вакцинації не закінчений, то відповідний імунний захист просто не сформується. Крім того, рішення не робити щеплення дитині вплине на здоров’я інших дітей у суспільстві через відсутність «колективного імунітету». Якщо 90-95% колективу людей захищені (рекомендації ВООЗ), то розповсюдження збудника інфекційної хвороби серед людей стає практично неможливим. Батьки, які зробили щеплення своїм дітям захищають не лише їх, а й інших дітей, які за станом здоров'я не можуть на даний час щепитися.

   Вакцини проти 10 особливо небезпечних хвороб, які є в Національному календарі профілактичних щеплень, закуповуються державним коштом. Кожна дитина та дорослий можуть щепитися в медичних закладах безоплатно. Дорослим та дітям з тимчасово переміщеним статусом не потрібно робити нову декларацію з сімейним лікарем — достатньо лише звернутися до медзакладу.